czwartek 4 marzec 2021

• img01.jpg
  • IMG_0780.JPG
  • zsszkola.JPG

Gotuj ze smakiem i tradycją

Zostań „Poszukiwaczem smaków”

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego  zaprasza dzieci i młodzież do poszukiwania smaków Pomorza Zachodniego

Lubisz gotować, a na dodatek robisz to według przepisów obecnych w Twojej rodzinie od pokoleń? Jeśli tak to konkurs „Poszukiwacze smaków” jest właśnie dla Ciebie.

Przygotuj przepis oraz zdjęcie potrawy i weź udział w kulinarnej przygodzie zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Rodzinne pamiątki, dokumenty, fotografie lub rozmowy – wszystkie chwyty dozwolone dla młodych poszukiwaczy, którzy będą chcieli dotrzeć do tradycyjnych przepisów, znanych w ich rodzinie od co najmniej dwóch pokoleń.

Opis danego produktu, przepis, jego charakterystyczne cechy uczniowie przedstawiają na pisemnych zgłoszeniach. Jednym z punktowanych elementów konkursu jest przedstawienie na współczesnym zdjęciu walorów estetycznych produktów i potraw. Ten punkt zachęca do wspólnego gotowania z rodzicami, dziadkami i podpytywania o rodzinne tradycje kulinarne. Jeden uczestnik może przesłać do konkursu tylko jedno zgłoszenie.

Główne cele konkursu to zainteresowanie młodych ludzi tematyką produktów i potraw tradycyjnych, zachęcenie do wspólnego, rodzinnego przygotowywania smacznych dań oraz odkrywania kulinarnego dziedzictwa Pomorza Zachodniego.

„Poszukiwacze Smaków” to także szansa na odnalezienie kolejnych niezwykłych kulinariów z terenu województwa zachodniopomorskiego. Nasz region ma obecnie 56 produktów tradycyjnych na liście prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa I Rozwoju Wsi.

Zgłoszenia do VIII edycji konkursu można przesyłać do 29 marca 2021 r.  na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin,  z dopiskiem:  Wydział Rolnictwa i Rybactwa, Konkurs „Poszukiwacze Smaków”.

O przyjęciu zgłoszenia decyduje data stempla pocztowego.

Dodatkowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: (91) 44 10 233 lub poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  lub na stronie internetowej http://www.wrir.wzp.pl/poszukiwacze-smakow

Laureatami zostanie maksymalnie sześciu uczniów oraz max 14 wyróżnień na dwóch poziomach: szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Laureaci i wyróżnieni otrzymają  atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 kwietnia 2021r.